مادرانه - مادر نمونه

مادر قوی

 مادر قوی همیشه شما را تشویق می‌کند نظرتان را بگویید.

مادر قوی به شما می‌آموزد رقیب خودتان باشید.

مادر قوی به شما اعتماد و اتکاء به نفس می‌دهد تا همان کسی باشید که دوست دارید.

مدت زمان لازم برای مطالعه این مقاله :
حدود ۳ دقیقه

مادر قوی
۱. او همیشه شما را تشویق می‌کند نظرتان را بگویید.
یک مادر قوی صادق و رو راست است. او به فرزندانش نیز می‌آموزد همین‌طور باشند. داشتن ارتباط و گفت و شنود برای فهمیدن پیام او ارزشمند و ضروری است. وقتی که با یک مادر قوی بزرگ می‌شوید، از واژه‌های خودتان استفاده می‌کنید و با افکار و احساسات‌ خودتان مراوده می کنید.
۲. او به شما نمی‌گوید به چه فکر کنید، بلکه چه‌طور فکر کردن را یادتان می‌دهد.
شما آن‌چه را می‌خوانید یا یاد می‌گیرید، فقط حفظ نمی‌کنید، بلکه درباره‌اش فکر می‌کنید و ایده‌ی خودتان را شکل می‌دهید. یک مادر قوی به فرزندش نمی‌گوید به چه فکر کند، او به فرزندش چه‌طور فکر کردن را می‌آموزد. شما در جمع‌آوری اطلاعات از منابع مختلف استاد هستید، و این اطلاعات را ارزیابی می‌کنید و نتیجه‌ی خودتان را می‌گیرید. شما عاشق یاد گرفتن و تغییر دادن ذهن‌تان هستید و ترسی از پرسیدن سوال ندارید. شما مشکلی با اشتباه کردن و حتی شکست خوردن ندارید. و به همین شیوه است که چیزهای مختلف را یاد می‌گیرید.
۳. او به شما یاد می‌دهد که تحصیلات اهمیت زیادی دارد، فرقی نمی‌کند که پسر هستید یا دختر.
یک مادر قوی اهمیت تحصیل و آموزش را می‌داند. بدون تحصیلات در نهایت مانند برگه‌هایی سفید و خالی خواهیم بود که چیز زیادی برای ارائه دادن نداریم. یک مادر قوی می‌داند تحصیلات فقط به معنی رفتن به یک مدرسه‌ی گران‌ قیمت یا آوردن نمره‌های خوب نیست؛ بلکه این توجه داشتن، پرسیدن سوالات، خواندن و بیان کردن خودتان از طریق علم و دانش است که اهمیت دارد.
۴. او به شما می‌آموزد رقیب خودتان باشید.
مادر شما با سرمشق و الگو به شما نشان داده‌است که اگر سخت تلاش کنید و آن‌چه را در توان‌ دارید به کار ببندید، نتیجه‌ اش پر از ارزش و فایده مند خواهد بود. مهم نیست که چند بار با موانع روبه‌رو شوید و چند وقت یک بار دچار ناملایمات شوید، به هر حال به راه خودتان ادامه دهید. رقیب اصلی شما خودتان هستید و مهم‌تر از همه این‌که یک مادر قدرتمند می‌خواهد شما به خودتان متکی باشید.
۵. او برای استقلال مالی ارزش قائل است.
مستقل و خودکفا بودن، ویژگی کلیدیِ یک مادر قوی است و او این را به فرزندان‌اش با طمانینه و آهسته آهسته منتقل می‌کند. او به شما خواهد آموخت که سخت تلاش کنید و امور مالی و کار و بارتان را مدیریت کنید. شما برای ادامه دادن به زندگی باید به استقلال مالی برسید. او نه تنها به شما یاد می‌دهد پول خودتان را کسب کنید و مستقل باشید، بلکه آشپزی کردن، تمیزکاری پس از انجام کار، مراقبت از سلامتی و داشتن روابط ارزشمند و قوی را نیز به شما یاد می‌دهد.
۶. او به شما اعتماد و اتکاء به نفس می‌دهد تا همان کسی باشید که دوست دارید.
شما می‌دانید که هستید و قرار است به کدام مسیر بروید. داشتن یک مادر قوی به شما اعتماد و اتکا به نفس می‌دهد تا همان کسی باشید که دوست دارید. شما آن‌چه دوست دارید می‌پوشید و ترسی از معرفی کردن و نشان دادن خودتان ندارید. شما با علاقمند شدن به دنیای اطراف‌تان، به دنبال علم و دانش هستید. مادران قوی فرزندان‌شان را به سفر کردن، دیدن آدم‌های تازه، داشتن تجربیات متنوع و عدم ترس از امتحان کردن چیزهای تازه تشویق می‌کنند.
۷. او همدلی کردن را به شما یاد می‌دهد.
یکی از بهترین ویژگی‌ها در آدم‌هایی که با مادران قوی بزرگ شده‌اند، توانایی آنها برای احساس همدلی و نشان دادن آن است. مادران فرزندان‌شان را بی‌اندازه دوست دارند، اما این حمایت و محبت مادرانه را به همه کسانی که وارد زندگی خوشان یا فرزندان‌شان می‌شوند ابراز می‌کنند. مادران قوی به فرزندان‌شان یاد می‌دهند مهربان باشند و خصلت‌های انسانی را از خود به نمایش بگذارند.
۸. او به شما یاد می‌دهد چه‌طور آدم‌ها را گرد هم بیاورید.
خانواده، دوستی و جامعه برای شما اهمیت زیادی خواهد داشت وقتی که با یک مادر قوی بزرگ شوید. او به شما نشان می‌دهد به آدم‌های دیگر نیاز دارید و آنها هم به شما نیاز دارند. ارزش عمل متقابل و بلندنظری را به وضوح در مقابل‌تان می‌بینید و یاد می‌گیرید با همبستگی و روابط قوی می‌توانید پیشرفت کنید.
۹. او به شما نشان می‌دهد چگونه کاملا مستقل باشید.
در حالی که به دیگران و تکیه کردن به ماهیت منعطف روابط خوب احتیاج دارید، اما خودکفا هستید و می‌توانید بدون نیاز به رضایت یا اجازه‌ی دیگران از پس زندگی برآیید. می‌توانید برای خودتان فکر کنید و تصمیمات خودتان را بگیرید. شما یک رهبر هستید و سایرین را زیر بال و پر خود خواهید گرفت، درست مانند مادرتان که مراقب شما بود.
۱۰. او به شما یاد می‌دهد که یا شرایط را بپذیرید یا آن را تغییر بدهید.
بزرگ شدن با یک مادر قوی به این معنا است که شما ذهنی باز دارید. شما ارزش‌داوری نمی‌کنید، و میل باطنی شما برای یاد گرفتن، همدلی و منعطف ماندن کمک‌تان می‌کند که همه‌ی موقعیت‌ها را بپذیرید. شما گلایه نمی‌کنید. یا واقعا شرایط را می‌پذیرید یا آنها را تغییر می‌دهید.

2 دیدگاه برای “مادر قوی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *